» Kroužky «

Nabídka kroužků školní družiny pro školní rok 2021/2022 

  • LITERÁRNĚ – DRAMATICKÝ - V kroužku se budou dětem předčítat ukázky z knížek, povídat si o nich, vyhledávat informace a třeba i literárně tvořit. Cílem je rozšiřovat dětskou představivost, zvyšovat povědomí o literatuře jako
    zdroj poznání a zábavy a zvyšovat čtenářskou gramotnost dětí, která je nezbytným předpokladem pro další vzdělávání. V dramatickém kroužku najdou uplatnění děti, které nemají trému a rády se předvádějí. Děti mírnější povahy se zbaví, ostychu, naučí se osobní suverenitě a výraznému osobnímu projevu. Děti se učí správné výslovnosti, procvičují si paměť na kratších útvarech - básničky, monology, dialogy a jednoduché herecké etudy.
  • POHYBOVÉ HRY – děti se naučí základy – jak ovládat tělo, správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebát se míče, získají základ pro celoživotní pozitivní vztah k pohybu a sportu.
  • PŘÍRODOVĚDNÍ – chceme více poznat přírodu, prohlubujeme vztah k přírodě formou her, aktivit v terénu i ve třídě. Děláme pokusy, pozorujeme a věnujeme se ekologii a ochraně přírody.
  • ŠIKOVNÉ RUČIČKY – nenecháme ručičky lenošit a raději si vytvoříme něco hezkého z různých druhů materiálu, nebo budeme malovat, kreslit, lepit, stříhat ...)

 

Online zápis
Online zápis do školy
Virtuální prohlídka