» Canisterapie «

Dne 22. 5. jsme měli ve školní družině velmi zajímavou akci! Navštívila nás paní se třemi pejsky, kteří se věnují canisterapii. Canisterapie je zvláštní forma terapie, při které jsou psi využíváni k podpoře a zlepšení fyzického, emocionálního a sociálního zdraví lidí.
Majitelka nám popisovala chování psů a jak se k nim máme správně chovat. Nejprve nám vysvětlila, že pejsci, kteří se věnují canisterapii, jsou speciálně vyškoleni a mají velmi klidné a přátelské povahy. Důležité je přistupovat k nim s respektem a ohledem na jejich pohodlí.
Poté nám poradila, že při setkání s psem bychom měli dodržovat několik pravidel. Zaprvé je důležité zůstat klidní, tito tvorečci nervozitu totiž velmi dobře a rychle vycítí. Psi vnímají naše emoce a cítí se lépe, když jsme uvolnění a přátelští. Dále bychom měli pejsky nejprve pozdravit slovně a až poté, kdy nám to paní povolí, můžeme je pohladit. Je důležité dotýkat se psů jemně a opatrně, abychom je nevystrašili nebo jim neublížili.
Paní nám také vysvětlila, jak poznat, že pes nechce být obtěžován. Pokud pes otočí hlavu nebo se od nás odtáhne, je to signál, že potřebuje prostor a chce být nechán na pokoji. Musíme respektovat jeho hranice a nenechat ho cítit se nepříjemně.
Z akce si odnášíme poznatek, že pejsci, kteří se věnují canisterapii, mají zvláštní schopnost pomáhat lidem se zdravotními problémy. Pomáhají zlepšit náladu, snižují stres a podporují komunikaci. Byli jsme rádi, že jsme měli možnost se dozvědět více o jejich práci a jak se ke psům správně chovat.
Děkujeme majitelce pejsků za její návštěvu a všechny zajímavé informace, které nám poskytla. Těšíme se na další podobné akce, které nám umožní poznávat a lépe porozumět světu zvířat.
Online zápis
Online zápis do školy
Virtuální prohlídka