» Distanční výuka 4. - 5. třída pro týden 19.-23.10. «

Vážení rodiče, milí žáci,

aktuálně máme v naší škole potvrzenou covid pozitivitu.

 

Co z toho vyplývá?

Covid pozitivní člověk jde do izolace. Ti, kteří s nakaženým byli v úzkém kontaktu, jdou do karantény. O karanténě rozhoduje KHS. Toto přesně nastalo na Spojencích.

 

V tuto chvíli máme část pedagogů ve stavu práce neschopných a část v karanténě. Výrazně se nám tím komplikuje zajištění online výuky především na 1. stupni. V běžném režimu, kdy učitel chodí do práce, není s online výukou problém, protože tato výuka probíhá ze školy. Na tuto variantu jsme připraveni a umíme vyřešit technické problémy, pokud nastanou, což jsme si ověřili v týdnu od 12. do 16.10, kdy již online výuka proběhla u žáků 8. a 9. ročníků.

 

V případě, že učitel pracuje z domu, je situace poněkud komplikovanější. Na všechny technické problémy je učitel sám a musí si s nimi nějak poradit. Přesto se učitelé 4. - 5. ročníků, kteří pracují z domu, pokusí v různých technických podmínkách s Vámi v příštím týdnu spojit a navázat online komunikaci. Moc Vás prosíme o toleranci, pokud se to nepodaří na poprvé. Učitelé jsou jenom lidi, jsou ochotni se učit, ale mohou nastat situace, které nebudou umět vyřešit. Berte prosím tento týden jako týden zkoušek a nácviku spojení z nedokonalých podmínek.  

 

Přeji všem dětem i všem dospělým ve škole i mimo školu dobrý signál, trpělivost, toleranci a hlavně zdraví.

 

 Mgr. Miluše Zatloukalová, ŘŠ

 

V Olomouci 16.10.2020